גז הוא מוצר שימושי ביתר בכל בית ברחבי הארץ שכן כולנו מכינים אוכל על הכיריים מגז ובשימוש יומיומי במקרים רבים. על כן חשוב כי התקנה של הכיריים הללו תהיה על ידי טכנאי גז מוסמך ולאחר ווידוא כי אלו מותקנים כראוי ואין חשש מדליפה של גז או כל בעיה אחרת במערכת הגז הביתית.

על מנת לשמור על הביטחון שלכם יש להקפיד על מספר כללים בסיסיים:
• הפעלת מכשיר גז רק במקום מאוורר (חלון בקרבת מקום).
• לוודא מראש כי חיבור צינור הגומי בוצע על ידי טכנאי מוסמך.
• גישה נוחה לברז הגז הראשי לסגירה שלו בשעת הצורך.
• להדליק גפרור לפני פתיחת הגז ולא להתעכב על הדלקת הגפרור כשהגז פתוח.
• יש להדליק את הגז רק על ידי מבוגר או בנוכחות שלו במקום.
כמו כן רצוי להיות ערניים בכל הנוגע לבלוני גז. לא למקם אותם בקרבת חדר שינה, חלון או מתחת למזגן פעיל. כל אלו הם מקור לסכנה (דליפה, שריפה, פיצוץ וכו'). אם נעדרים מהבית לזמן ממושך (חופשה למשל) מוטב לסגור את ברז הגז הראשי בטרם יוצאים. כמו כן כמובן שלא להדליק אש בקרבת בלוני גז אלו (מובן מאליו, נכון?).
חשוב לוודא כי טכנאי גז מטעם חברת הגז המשרתת אתכם יגיע לביקורת אחת לחמש שנים לפחות ואם לא כך הדבר אז להתקשר ולזמן בדיקה שכזאת. חשוב לראות כי אין שינוי במצב הצנרת והבלונים אצלכם וכי אין סכנה לדליפה או בעיות אחרות. במקרה ויש בעיה כלשהי או סימנים עתידיים לבעיה, רצוי לתקן את העניין על ידי טכנאי גז מומלץ ומוסמך ובהתאם לתקנות החדישות – תקן 158 וכדומה.
לפני עבודת כל טכנאי גז חשוב לבקש (אין להתבייש) שיציג את הרישיון שלו כטכנאי גז מוסמך וכי הרישיון בתוקף. מי שרישיונו אינו בתוקף – אין לאפשר לו לבצע עבודה עבורכם בנושא הגז. רישיון טכנאי גז דומה לרישיון רכב ומוענק על ידי משרד התמ"ת.