גז הוא אחד החומרים הרעילים והמסוכנים ביותר שישנם, גם אם זהו מוצר שימושי עבורנו ברמה יומיומית.

 

על כן בכל ספק הנוגע לגז מבחינה בטיחותית או בכל בעיה הקשורה בגז שאתם שמים אליה לב, רצוי ליצור מיידית קשר עם טכנאי גז מחברת הגז עמה אתם עובדים או למכבי האש במידת הצורך.

ניתן לשים לב ולגלות ערנות בכל הקשור לגז באמצעות שימת לב לנורות אדומות שכאלו:
1. ריח – הגז הביתי אינו מפיץ ריח אך במידה וכן מריחים גז ומדובר בדרך כלל בריח חריף שקל לזיהוי, יש לנהוג לפי הוראות הבטיחות במקום ולהזמין איש מקצוע או מכבי אש לטיפול במקור הבעיה.
2. נגישות – חשוב כי תהיה נגישות לברז גז, כזה שיאפשר לסגור את זרימת הגז בשעת הצורך. במקרה והגישה לברז הגז אינה נוחה או אפשרית, רצוי להזמין שירות של הזזת ברז הגז למקום שכזה. אם אתם באיזור הקריות תזמינו טכנאי גז באיזור הקריות - אשמח לעזור לכם.
3. מיקום – במידה ובלוני הגז ממוקמים בקרבה או מתחת למזגנים, הדבר מסוכן ביותר ויש להזיז אותם מהמקום. כמו כן בכל הנוגע לחלון או פתח כניסה נמוך למבנה. כל זאת כאשר ברור מראש כי בלוני גז אין לאחסן בתוך שטח המגורים בכל מצב שהוא!
4. חשבון – אם חשבון הגז גבוה בצורה בולטת ביחס לחשבון הרגיל שלכם או בלון הגז מסתיים שוב ושוב במהרה, יש לבדוק דליפה במערכת הגז. את זאת יבצע טכנאי גז מוסמך.
5. תחזוקה – ספק גז חייב לבצע תקינות בעת התקנה של בלוני גז ואחת לחמש שנים בדיקה תקופתית יסודית. אם לא בוצעה בדיקה שכזאת מעבר לחמש שנים – כדאי לזמן את חברת הגז לערוך אותה בהקדם.